Šiandien, 2024 m. sausio 14 d., mūsų mylima mokykla „Gintaras“ įžengė į antrąjį pusmetį, nešina ypatingomis emocijomis ir istorinės atminties jausmu. Ši diena mums ne tik žymi mūsų mokymosi kelionės tęsinį, bet ir yra svarbi mūsų tautos istorijoje – mes kartu prisiminėme Laisvės gynėjų dieną, kuri turi ypatingą reikšmę kiekvienam lietuviui.

Laisvės gynėjų diena – tai ne tik sausio 13-oji, bet ir mūsų tautos drąsos, aukos bei nepalaužiamo laisvės troškimo simbolis. 1991 m. šią dieną, Lietuvos žmonės vieningai pasipriešino Sovietų Sąjungos bandymams slopinti atkurtą Lietuvos nepriklausomybę. Ši diena yra svarbi ne tik Lietuvoje, bet ir viso pasaulio lietuvių diasporai, įskaitant mūsų bendruomenę Norvegijoje. Ji primena mums apie svarbiausias vertybes – laisvę, drąsą ir auką.

Šį sekmadienį mūsų mokykloje vyko šiltos ir prasmingos diskusijos. Mokytojos ir mokiniai (-ės) dalijosi mintimis apie laisvės reikšmę asmeniui ir visuomenei. Aptarėme, kaip svarbu būti dėkingiems tiems, kurie kovojo už Lietuvos ir jos žmonių laisvę, ypač šiandien, kai laisvės sąvoka yra nuolat išbandoma visame pasaulyje. Istorijos mokymasis mūsų mokykloje yra neatsiejama mokymosi dalis. Ji ne tik atveria praeities įvykių supratimą, bet ir padeda mums suvokti, kaip šie įvykiai veikia mūsų dabartį. Per istoriją mes suvokiame, kodėl kovojome ir kodėl privalome tęsti kovą už mūsų teises ir laisves – tai pamokos, kurias privalome perduoti ateities kartoms.

Mokykla „Gintaras“ ne tik moko lietuvių kalbos, bet ir puoselėja mūsų paveldą, istoriją bei vertybes. Mes esame įsipareigoję auginti mūsų jaunimą su supratimu apie jų kilmę, padedant jiems tapti sąmoningais, atsakingais ir laisvais asmenimis.

Šios ypatingos dienos proga, mūsų bendruomenė kartu atkreipė dėmesį į atsiminimus ir dėkingumą tiems, kurie aukojo savo gyvybes už mūsų tautos laisvę. Mokytojos ir mokiniai  (-ės) dalijosi jausmais ir mintimis apie gyvenimą laisvoje šalyje ir apie tai, koks svarbus yra mūsų praeities įvykių atminimas bei jų vertė mūsų dabartyje.

„Gintaras“ yra daugiau nei mokykla – tai vieta, kur mes kartu augame, mokomės ir puoselėjame savo lietuvišką tapatybę. Mes didžiuojamės galėdami prisidėti prie mūsų jaunosios kartos auklėjimo ir švietimo, teikdami jiems žinias ir įgūdžius, kad jie  / jos augtų stiprūs (-ios), informuoti (-os) ir didžiuodamiesi (-osios) savo lietuviška kilme bei paveldu.

Mes džiaugiamės galėdami pradėti dar vieną semestrą kartu ir tikimės, kad šis laikotarpis bus  taip pat kupinas naujų mokymosi galimybių, įkvėpimo ir bendruomeniškumo. Sekite mūsų veiklą! Norėdami sužinoti daugiau apie mūsų mokyklą ir jos veiklą, kviečiame lankytis mūsų interneto svetainėje https://mokykla-gintaras.no/augame-lietuviais/ ir Facebook puslapyje https://www.facebook.com/mokykla.gintaras .

Mokykla „Gintaras“ – kartu mes augame, mokomės ir kuriame ateitį.