Oslo miesto širdyje, modernioje Deichman bibliotekoje Bjorvikoje, įvyko išskirtinis susitikimas, kurio metu trys Norvegijoje veikiančios lituanistinės mokyklos: „Gintaras“, „MiLiT Studio“ ir „Gandriukas“ susitiko su atvykusia Švietimo ir mokslo komiteto delegacija iš Lietuvos. Delegacijai vadovavo ponia Lina Vingrytė, o delegaciją taip pat papildė patarėjos Justina Paukštė ir Deimantė Žegunė.

Susitikimas prasidėjo nuo asmeninės bibliotekos ekskursijos, kurią vedė mūsų mokyklos mama Renata Aleksejūnaitė Christensen. Jos aistringi pasakojimai apie bibliotekos erdves ir jose glūdinčias paslaptis suteikė susitikimui pasakišką „Alisos Stebuklų šalyje“ atmosferą. Renata sugebėjo ne tik atskleisti bibliotekos grožį, bet ir perteikti jos svarbą kaip mokymosi ir kūrybiškumo šaltinis. Mokytojos džiaugėsi idėjų antplūdžiu.

Vienas įsimintiniausių susitikimo momentų buvo diskusija apie „Ateities Biblioteka“ projektą, kurio esmė – sukurti knygą, kurią skaitys būsimosios kartos: tūkstantis medžių jau pasodinti Nordmarka miške, ir šie medžiai vieną dieną taps knygos puslapiais. Kasmet projektą papildo naujas autorius (-ė). Ši idėja simbolizuoja ilgalaikį įsipareigojimą kultūrai ir švietimui, kas puikiai dera su mūsų mokyklų misija ugdant būsimas kartas. Norintiems daugiau sužinoti apie artimiausią „Ateities Bibliotekos” renginį, kviečiame apsilankyti Facebook renginio puslapyje.

Šis susitikimas buvo ne tik proga susipažinti su biblioteka, bet ir puiki galimybė aptarti svarbius švietimo klausimus. Mokyklų atstovės ir svečiai iš Lietuvos turėjo galimybę aptarti, kaip Lietuvos parama padeda išlaikyti ir stiprinti lietuvių kalbos mokymą, pilietiškumo puoselėjimą užsienyje. Buvo aptartos ir Norvegijos švietimo sistemos ypatybės, ypač kalbant apie dvikalbį ugdymą ir mokyklų bendradarbiavimą su vietos valdžios institucijomis.

Renginio pabaigoje visos susitikimo dalyvės pasidalijo savo įspūdžiais ir dėkojo viena kitai už įkvepiančias diskusijas ir puikias emocijas. Tai buvo prasmingas ir širdį šildantis susitikimas, kuriame kiekviena akimirka prisidėjo prie mūsų bendruomenės stiprinimo ir lietuviškos savasties puoselėjimo Norvegijoje.

Susitikimas Deichman bibliotekoje neabejotinai paliko neišdildomą įspaudą mūsų širdyse, primindamas mums visiems, kad mokymasis ir kultūrinis paveldas yra tęstinumo grandys, jungiančios kartas ir kultūras.