Vakar, kovo 15 dieną, vykusiame ketvirtajame Lituanistiniame ugdymo forume, kurį organizavo Vytauto Didžiojo universitetas kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Užsienio reikalų ministerija bei kitomis institucijomis, buvo svarstoma tema „Neatpažintos lituanistinių mokyklų stiprybės“. Forumas, globojamas pirmosios ponios Dianos Nausėdienės, sulaukė didelio dėmesio tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenančių lietuvių tarpe.

Mokyklos „Gintaras“ vadovė Jolanta Markevičienė ne tik dalyvavo šiame reikšmingame renginyje, bet ir pristatė mokyklos pasiekimus 2023 – 2024 mokslo metais, akcentuodama, kaip svarbu yra tiltai, kurie jungia Norvegijos lietuvių bendruomenę su Lietuva. Jos pranešimas apėmė svarbius aspektus: Lietuvos vyriausybės finansinę paramą, mokytojų dedikaciją, motyvaciją ir jų profesinį tobulėjimą, taip pat bendruomenės įsitraukimą ir palaikymą, kuris yra nepaprastai svarbus mokyklos veiklai ir misijai Osle.

Forumo metu buvo pabrėžta, kad lituanistinis švietimas užsienyje yra ne tik iššūkis, bet ir didžiulė galimybė stiprinti lietuvišką identitetą ir kultūrą toli nuo tėvynės. Diskusijose ir pranešimuose akcentuota, kaip svarbu yra atpažinti ir įvertinti lituanistinių mokyklų stiprybes, naudoti šias stiprybes siekiant tikslo – išsaugoti lietuvių kalbą ir kultūrą užsienyje gyvenančių šeimų tarpe.

Šiame forume buvo pabrėžiama, kad bendradarbiavimas tarp švietimo institucijų, vyriausybės ir bendruomenės yra esminis lituanistinio ugdymo sėkmei. Mokykla „Gintaras“ yra puikus to pavyzdys, demonstruojantis, ką galima pasiekti bendromis pastangomis.

Mokyklos „Gintaras“ bendruomenė nuoširdžiai dėkoja visiems, kurie prisidėjo prie mūsų veiklos sėkmės. Mes didžiuojamės galėdami būti dalimi tokio svarbaus proceso ir kviečiame visus bendraminčius prisijungti prie mūsų, kad kartu galėtume dar labiau stiprinti mūsų vaikų ryšį su Lietuvos kultūra ir kalba.

Kartu esame stipresni, ir tik kartu galime užtikrinti, kad mūsų vaikai augtų žinodami ir mylėdami Lietuvą, jos kalbą bei kultūrą, nepaisant geografinių atstumų. Mes čia augame LIETUVIAIS!

Tiesioginės transliacijos įrašą galite pamatyti čia.