Oslo lituanistinė mokykla „Gintaras“ ir Klaipėdos Simono Dacho progimnazija, įgyvendindamos bendrą projektą, kurią inicijavo Toma Limontaitė, ne tik suartina mokinius tarpkultūrinio bendravimo kontekste, bet ir praturtina „Lituanistinio Švietimio Integruotą Programą“. Ši partnerystė suteikia praktinę prasmę mokymuisi, leisdama mokiniams taikyti ir plėtoti savo įgytas žinias.

Toma Limontaitės iniciatyva suorganizuoti atvirukų mainus tapo puikia galimybe mūsų mokiniams praktiškai pritaikyti jų lietuvių kalbos žinias. Mokiniai ne tik kūrė atvirukus, bet ir įrašė balso žinutes norvegų kalba (QR kodų pagalba), taip lavindami savo kalbinius įgūdžius ir kūrybiškumą. Ši veikla įgalino juos ne tik išreikšti savo mintis ir jausmus, bet ir praktiškai pritaikyti mokymosi metu įgytas kalbinių įgūdžių.

Mūsų vaikai, augantys lietuvių diasporoje, didžiuodamiesi demonstruoja savo įgūdžius ir gebėjimus, augdami dvikalbėje, o kartais net trikalbėje aplinkoje. Tai yra jų kasdienybės realybė, kurioje jie mokosi ir tobulėja, gyvendami šeimose, kuriose skamba keletas kalbų. Šis daugiakultūris patyrimas suteikia jiems unikalią galimybę natūraliai išmokti ir naudoti kelias kalbas, o tai yra nepaprastai vertingas įgūdis šiandienos globaliame pasaulyje.

Projektas taip pat atspindi „Lituanistinio Švietimio Integruotos Programos“ esmę, skatindamas mokinius ne tik išmokti, bet ir taikyti savo žinias realiose situacijose. Tai padeda jiems suprasti mokymosi prasmę ir skatina tolesnį domėjimąsi kalba bei kultūra.

Ši partnerystė tarp mokyklų yra ypač svarbi šiandienos globaliame kontekste, nes ji ugdo mokinių supratimą apie skirtingas kultūras ir skatina jų gebėjimą efektyviai bendrauti įvairiomis kalbomis. Mūsų mokiniai, bendraudami su Klaipėdos mokyklos mokiniais, ne tik mokosi apie Lietuvą, bet ir dalijasi savo patirtimis apie Norvegiją, taip stiprindami tarpkultūrinę komunikaciją.

Mes, „Gintaras“, esame dėkingi Tomai Limontaitei už jos iniciatyvą ir ypač vertiname šį projektą kaip svarbų indėlį į mūsų mokinių švietimą. Šis bendradarbiavimas ne tik papildo mūsų mokymo programą, bet ir suteikia mokiniams galimybę gyventi ir mokytis kaip aktyvūs, daugiakultūriniai pasaulio piliečiai. 

Norime pakviesti visus sekėjus ir bendruomenės narius stebėti mūsų nuostabias akimirkas ir naujienas apie šią bendradarbiavimo iniciatyvą per mūsų „Facebook“ puslapį. Čia jūs galėsite sekti, kaip mūsų mokykla „Gintaras“ ir Klaipėdos Simono Dacho progimnazija toliau kuria ir įgyvendina šį įkvepiančią projektą. Būkite pirmieji, kurie sužinos apie mūsų mokinių patirtis, pasiekimus ir bendras veiklas. „Facebook“ puslapyje mes reguliariai dalinsimės akimirkomis iš mokymų, renginių, ir kitų svarbių iniciatyvų. Prisijunkite prie mūsų bendruomenės ir kartu stebėkime, kaip mūsų vaikai auga, mokosi ir tobulėja šiame nuostabiame dvi- ir trikalbės aplinkos nuotykyje!