Gruodžio 10 dieną mokyklos mokiniams (-ėms) ir jų artimiesiems Oslo lituanistinė mokykla „Gintaras“ dovanoja Lietuvių mėgėju teatro kalėdinį spektaklį „Stebuklingas Verpimo Ratelis“, kuris pasakoja jaudinančią istoriją, atspindinčią tikrąją Kalėdų prasmę ir nesavanaudiškumo jėgą.

Tai istorija apie mergaitę, vardu Matilda, kuri gyvena su mama jaukiame name. Abi jos yra neišskiriamos, o jų kuklūs namai visada alsuoja ką tik iškeptos duonos ir bandelių aromatu. Šie skanėstai yra pagrindinis jų pragyvenimo šaltinis. Kartu jos kiekvieną dieną lankosi turguje, parduoda savo kepinius, dalijasi meile ir šiluma su bendruomene.

Tačiau idiliškas jų gyvenimas pasisuka netikėta linkme, kai sunkiai suserga Matildos mama. Kasdien ji silpsta, o gebėjimas kepti prastėja. Matilda bando pati prisiimti atsakomybę, tačiau be mamos pagalbos išlaikyti įjungtą orkaitę ir užmaišyti tokias pat burnoje tirpstančias bandeles yra nelengva. Jų santaupos greitai senka, o Matildos mamos sveikata blogėja.

Artėjant Kūčių vakarui mieste šurmuliuoja pasiruošimai šventėms. Oras alsuoja nuostabiais pyragų, sausainių ir keptos kalakutienos kvapais. Šeimos užsiėmusios gamina maistą ir puošia savo namus. Tačiau Matildos namuose tylu ir niūru. Matilda rūpinosi mama, tačiau pinigų vaistams jau trūko.

Tą lemtingą Kūčių vakarą, kai Matilda sėdi prie mamos lovos ir tyliai niūniuoja dainą. Visi miestelio gyventojai džiūgauja, švenčia. Netrukus pasigirsta keistas garsas, lyg kažkas barbentų į duris. Matilda patikrina – nieko nėra. Pažiūrėjo pro kitą langą, esančiame kitame kambaryje, tačiau taip pat nieko nematė. Tada Matildai pasirodo Kalėdų dvasia, prisidengusi nakties tamsa, prisistatė mergaitei ir netrukus dingo tamsoje, o kambaryje atsirado verpimo ratelis.

Nedvejodama Matilda pradeda sukti ratą. Atrodo, kad laikas sustoja, kai ji pasineria į šią kerinčią užduotį. Jai dar nespėjus suprasti, išaušo rytas, ir Matilda atranda krepšį, pilną ypatingų siūlų – stebuklingą Kalėdų dvasios dovaną. Su siūlais rankose Matilda skuba į turgų jų parduoti. Verpalai nepanašūs į kitus, ir žmonės noriai juos perka. Uždirbtus pinigus Matilda skuba nupirkti mamai taip reikalingų vaistų. Mamos sveikata pamažu gerėja, ligų šešėlis ima trauktis.

„Stebuklinags Verpimo Ratelis“ puikiai iliustruoja, kad Kalėdų dvasia neaplenkia tų, kuriems jos labiausiai reikia. Tai mums primena, kad stebuklai gali įvykti, kai atveriame savo širdis. Pasaulyje, pilname šurmulio, ši pasaka yra priminimas, kad nesavanaudiškumo, gerumo ir meilės galia yra didžiausia dovana.

Tegul ši Kalėdų istorija įkvepia mus visus priimti dovanojimo dvasią ir nešiotis ją savo širdyse visus metus. Švęsdami šventes prisiminkime, kad tikroji Kalėdų magija slypi mūsų gebėjime pakeisti aplinkinių gyvenimą.