Gražių miestų, tokių kaip Edinburgas, Liuksemburgas, Varšuva, širdyje juos vienija kažkas daugiau nei estetika – Lietuvos mokyklų vadovų sambūris. Šių metų pirmąjį gruodžio savaitgalį Varšuvoje vyko III-asis Lituanistinių mokyklų vadovų seminaras, kuriame dalyvavo ir mūsų gerbiama mokyklos vadovė Jolanta Markevičienė.

Seminaro metu buvo gilinamasi į lyderystės subtilybes, siekiant atsakyti į klausimą: koks tu vadovas (-ė)? Dalyviai (-ės) tyrinėjo kompetencijas, daugiausia dėmesio skirdami (-os) tokioms savybėms kaip klausymasis, aistra idėjoms ir procesams bei įžvalgus profesionalumas, skatinamas kokybiškų rezultatų.

Mokyklų vadovai (-ės) bandė sau atsakyti:

    • Ar esu lyderis (-ė), kuris girdi tai, ko kiti negirdi?
    • Galbūt aš rezonuoju su džiazą mėgstančiu entuziastu, nešamu idėjų impulso?
    • O gal susitapatinu su sumaniu profesionalu (-e), motyvuotu (-a) įsipareigojimo siekti meistriškumo?

Seminaro tikslas buvo padėti lyderiams (-ėms) suprasti savo stilių ir suderinti juos su efektyviu komandos valdymu.

Buvo išskaidyti esminiai lyderystės klausimai, tokie kaip komandos supratimas, lyderystės kaip pašaukimo pripažinimas ir sudėtinga rezultatų ir kokybės pusiausvyra. Varšuva tapo fonu lyderiams (-ėms) apmąstyti savo vaidmenis ir siekius, sukuriant augimo ir bendradarbiavimo platformą savo vadovaujamose mokyklose.

Mūsų vadovė Jolanta Markevičienė  dėkingą už sambūrį, tai ne tik galimybė užmegzti ryšį su vadovais (-ėmis) iš skirtingų pasaulio šalių, bet tai taip pat sustiprina mūsų mokyklos įsipareigojimą siekti tobulumo lyderystės srityje. Seminaras Varšuvoje ne tik sujungė Lietuvos mokyklų vadovus (-es), bet ir buvo savęs atradimo bei lyderystės tobulinimo forumas.

Nuotraukos: Lituanistinių mokyklų asociacija bei asmeninis Jolantos archyvas.