Šiandien norime pasidalyti ypatinga istorija, kuri ne tik įkvepia siekti mokslinių aukštumų, bet ir parodo, kaip svarbu puoselėti savo šaknis toli nuo Lietuvos. Mes didžiuojamės galėdami švęsti mūsų mokyklos bendruomenės narę – Kotryną Seip, kuri su savo darbu Oslo vėžio tyrimų institute ne tik žengia koja kojon su pasaulio mokslininkais, bet ir rodo pavyzdį, kaip auginant vaikus svetur, galima išsaugoti stiprų ryšį su Lietuva.

Kotryna yra žmogus, kurio kasdienybėje susipina aukšto lygio moksliniai tyrimai ir atsidavimas Lietuvos kultūros, tradicijų bei kalbos perdavimui jaunesnei kartai. Jos asmeninis pavyzdys mums yra įrodymas, kad meilė gimtajai kalbai ir kultūrai gali būti puoselėjama bet kurioje pasaulio vietoje.

Kotrynos kelias į mokslą prasidėjo nuo vaikystės svajonės laimėti Nobelio premiją. Ši svajonė pavertė ją užsienyje pripažinta mokslininke, kurios tyrimai krūties vėžio srityje atveria naujas galimybes ligos supratimui ir gydymui. Tačiau net ir dirbdama laboratorijoje, toli nuo gimtosios Lietuvos, Kotryna – moko savo vaikučius kalbėti lietuviškai, „skiepija“ jiems meilę Lietuvai, jos kultūrai ir tradicijoms.

Mokykla „Gintaras” didžiuojasi, kad Kotryna ir jos šeima yra mūsų bendruomenės dalis. Jos pasitikėjimas mūsų mokykla, yra ne tik įsipareigojimas šeimai, bet ir indėlis į visos mūsų lietuvių diasporos ateitį. Tai parodo, kad nors gyvename užsienyje, mes galime auginti savo vaikus pažįstant ir mylint savo kultūros lobyną.

Nepamirškime, kad kiekvieno iš mūsų asmeninės svajonės ir profesiniai pasiekimai ne tik formuoja mūsų gyvenimus, bet ir prisideda prie bendros Lietuvos istorijos puslapių rašymo.

Norime pakviesti jus sužinoti daugiau apie Kotrynos įkvepiančią kelionę čia.

Kotryna Seip / U. Jonaitytės / LRT nuotr.

Kotryna Seip / U. Jonaitytės / LRT nuotr.

Mūsų bendruomenė yra stipri ir įvairi, kaip ir mūsų pasiekimai. Kotrynos Seip pasiekimai mokslo srityje ir atsidavimas Lietuvos kultūrai yra tik vienas iš daugelio pavyzdžių, kaip mes galime būti sėkmingi ir išsaugoti savo tapatybę. Ačiū, kad esate su mumis šioje kelionėje. Tegul Kotrynos istorija įkvepia kiekvieną iš mūsų – kad ir kur bebūtume, mes nešame Lietuvą savo širdyse ir darbuose.

Dėkojame Kotrynai už jos atsidavimą ir meilę mokslui bei Lietuvos kultūrai, ir kviečiame jus visus šią meilę perduoti toliau – savo žodžiais, darbais ir asmeniniu pavyzdžiu.