“Kartočių kambarys” yra bendras Lietuvos Kultūros Tarybos ir Oslo lituanistinės mokyklos „Gintaras“ projektas, kuris kviečia visus įsikūnyti į šiuolaikinių lietuvių dailininkų kūrinius ir patirti meninės magijos stebuklą.

Projektas pradėjo savo kelią su pirmaisiais šepetėlio potėpiais Oslo lituanistinėje mokykloje “Gintaras” „Gudročiai“ klasėje dar 2023 metais sausio mėnesį.  Mokytoja Jolanta ir jos mokiniai bei jų tėveliai pasinėrė į Lietuvos meno pasaulį. Praėjusį birželį Oslo lituanistinės mokyklos „Gintaras“ vadovė  pakvietė ir kitas Norvegijos lituanistines mokyklas jungtis prie projekto. Pirmoji į kvietimą atsiliepė DLB lituanistinė mokykla „Žilvinas“, tad smagu, „Kartočių kambarys“ skleidžia savo sparnus ir jau tęsia  kelionę į kitas lituanistines mokyklas ir jų bendruomenes Norvegijoje.

Kūrybinius užsiėmimus veda talentinga dailininkė Aušra Petroškienė, kuri taip pat yra “Gintaro” lietuvių mokyklos mokytoja, ir įžvalgi menininkė Saulė Teiberė. Šios profesionalios menininkės veda Norvegijos diasporą į meninį nuotykį.

Dalyviai turi unikalią galimybę kopijuoti ir atpažinti žinomų lietuvių dailininkų, tokių kaip  Vygando Paukštės, Palemono Janonio, Antano Mončio, kūrinius ir daugelį kitų. Per kopijavimą dalyviai ne tik supranta kiekvieno šedevro subtilumus, bet ir gilinasi į menininko stilių nuo mažiausios detalės iki pačios visumos.

Projektas įkvėpimo semiasi iš vieno seniausių mokymosi ir kūrybos metodų – kopijavimo. Ši senovinė technika buvo naudojama šimtmečius ir buvo ypač ryški viduramžiais bei Renesanso epochoje.

„Kartočių kambarys“ projektą remia LIETUVOS KULTŪROS TARYBA.