Gruodžio 6 d. vyko įsimintinas renginys – nuotolinis seminaras „Kaip pa(si)ruošti lietuvių kalbos lygio nustatymo egzaminui?“, kurį vedė pati Jolanta Markevičienė. Ji yra ne tik Oslo lituanistinės mokyklos „Gintaras“ ir Virtualios lituanistinės mokyklos „Raidė“ vadovė, bet ir Norvegijos lituanistinio švietimo tarybos narė bei mokytoja metodininkė su ilgamečiu darbo patyrimu Lietuvoje.

Jolantos Markevičienės kompetencija ir aistra lituanistikai atsispindėjo kiekviename seminaro žodžyje. Ji ne tik dalijosi praktiniais patarimais, kaip pasiruošti lietuvių kalbos lygio nustatymo egzaminui, bet ir atskleidė dažnai daromas mokinių klaidas bei efektyviausius mokymosi būdus.

Tai, kad Jolanta yra tiek Oslo lituanistinės mokyklos „Gintaras“, tiek Virtualios lituanistinės mokyklos „Raidė“ vadovė, rodo jos įsipareigojimą ir meilę lituanistikai. Jos darbas ir indėlis lituanistinio švietimo srityje Norvegijoje yra neįkainojamas. Mokytoja yra nuolatos pasirengusi atsakyti į mokytojų ir mokinių kylančius klausimus, tokius kaip „Ar tikrai einu tuo keliu?“, „Į ką turėčiau atkreipti dėmesį ruošdamas mokinius lietuvių kalbos lygio nustatymo egzaminui?“ ir pan.

Jolantos Markevičienės vaidmuo lituanistinio ugdymo bendruomenėje yra neabejotinai svarbus. Ji ne tik suteikia mokytojams reikalingus išteklius ir mokymo metodus, bet ir įkvepia jaunąją kartą mokytis ir puoselėti lietuvių kalbą, net būnant toli nuo Lietuvos.

Jolantos pastangos ir aukštos kvalifikacijos seminarai yra vertingas indėlis į lituanistinio švietimo plėtrą Norvegijoje. Jos veikla ir įsipareigojimas mokyti, dalintis patirtimi ir skatinti lietuvių kalbos mokymąsi yra nepaprastai svarbūs ne tik lietuvių bendruomenei Norvegijoje, bet ir visam lituanistiniam švietimui užsienyje.