Mokykla „Gintaras“ džiaugiasi galėdama pranešti apie naują, bendruomenę vienijančią iniciatyvą – „Skaitymo Rytmetys“. Tai mūsų įsipareigojimas ugdyti vaikų raštingumą, kritinį mąstymą ir meilę lietuvių kalbai, skatinant skaitymo kultūrą nuo pačių pirmųjų gyvenimo metų.

Skaitymas vaikystėje yra daugiau nei pramoga. Moksliniai tyrimai rodo, kad ankstyvas vaikų supažindinimas su knygomis ir skaitymu turi ilgalaikį poveikį jų kalbiniams, emociniams bei socialiniams įgūdžiams. Maryanne Wolf, viena iš žinomiausių skaitymo tyrinėtojų, teigia, kad skaitymas leidžia mums ne tik įgyti naujų žinių, bet ir mokytis mąstyti, jausti bei būti atviresniems pasauliui. Tai žodyno plėtra, empatijos skatinimas, kantrybės ir koncentracijos ugdymas.

Iniciatyva „Skaitymo Rytmetys“ yra ne tik galimybė mūsų vaikams pasinerti į knygų pasaulį, bet ir puiki proga stiprinti bendruomenės ryšius. Šis projektas suburs mokyklos bendruomenę, kad kartu skaitytume, dalintumėmės mintimis ir ugdytume kalbą – mūsų kultūros ir tapatybės dalį.

Pasaulis sparčiai keičiasi, o skaitmeninės technologijos užima vis didesnę dalį mūsų kasdienybės. Tuo pačiu metu, lietuvių kalbos išsaugojimas ir puoselėjimas tampa vis didesniu iššūkiu. „Skaitymo Rytmetys“ yra būdas ne tik grįžti prie knygos kaip žinių ir dvasinio pasaulio šaltinio, bet ir stiprinti mūsų vaikų ryšį su lietuvių kalba ir kultūra ir tai daryti nuo mažens.

Prisiminkime Albertą Einšteiną, kuris sakė: „Jei norite, kad jūsų vaikai būtų protingi, skaitykite jiems pasakas. Jei norite, kad jie būtų dar protingesni, skaitykite jiems dar daugiau pasakų.“ Kiekvienas prasmingai praleistas momentas su knyga yra žingsnis į mūsų vaikų šviesesnę ateitį. Tad kviečiame prisijungti!

„Skaitymo Rytmetys“ yra atviras visiems – mūsų mokyklos tėveliams, mamytėms, seneliams ir močiutėms, mokytojoms ir vaikams. Tai mūsų bendruomenės širdies projektas, kuris neabejotinai prisidės prie mūsų vaikų intelektualinio augimo. Skatinkime mūsų vaikus skaityti, mokytis ir augti kartu. Mūsų bendras tikslas – ugdyti mylintį, išsilavinusį ir sąmoningą pilietį.

„Skaitymo Rytmetys“ – tai daugiau nei skaitymo sesijos; tai mūsų bendruomenės intelektualinio augimo ir kultūrinio paveldo puoselėjimo simbolis. Prisijunkite prie šios kelionės kartu su mumis! Pradėkime šią kelionę kartu – skaitykime, mokykimės ir aukime kartu!

Skaitymas vaikams nuo mažens suteikia jiems neįkainojamus įgūdžius ir žinias, kurios lydi visą gyvenimą. Tai ne tik pagrindas stipriai kalbos ir komunikacijos kompetencijai, bet ir pirmasis žingsnis į pasaulį, kuriame vyrauja kritinis mąstymas, kūrybiškumas ir empatija.

Kaip galite prisidėti?

  • Dalyvavimas. Skirkite laiko ir dalyvaukite „Skaitymo Rytmetys“ sesijose. Jūsų aktyvus dalyvavimas skatina vaikus domėtis skaitymu.
  • Pasidalinkite knygomis. Turite mėgstamą knygą, kuri, jūsų manymu, turėtų būti perskaityta kitiems? Atneškite ją į mūsų sesijas ir pasidalinkite su bendruomene.
  • Skatinkite skaitymą namuose. Skaitymas neturėtų būti tik mokyklos veikla. Skatinkite savo vaikus skaityti namuose, pasirenkant knygas, kurios atitinka jų interesus ir amžių.

„Skaitymo Rytmetys“ – tai ne tik galimybė mūsų vaikams mokytis ir augti, bet ir kvietimas visai bendruomenei prisidėti prie šios svarbios veiklos. Tai mūsų kolektyvinė kelionė į žinių, empatijos ir kūrybiškumo pasaulį. Prisijunkite prie mūsų šioje nuostabioje kelionėje – skaitykime, mokykimės ir augkime kartu!

Skaitymas – tai tiltas į didesnį supratimą, gilesnį empatijos jausmą ir stipresnę bendruomenę. „Skaitymo Rytmetys“ mokykloje „Gintaras“ yra puiki proga mums visiems kartu įgyvendinti šiuos tikslus.