Šiuos 2024 metus, mes skelbiame skaitymo ir meilės knygoms metais ir kviečiame visus (-as) Oslo lituanistinės mokyklos „Gintaras“ bendruomenės narius (-es) bei mūsų veiklą remiančius ir lietuviškumą puoselėjančius asmenis prisijungti prie Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos organizuojamo nuotraukų konkurso „Aš ir knyga alsuojanti Lietuva“. 

Konkursas „Aš ir knyga alsuojanti Lietuva“ yra unikali galimybė kiekvienam (-ai) iš mūsų pademonstruoti meilę lietuvių kalbai ir kultūrai. Jūsų užduotis – pasidalinti nuotrauka, kurioje kartu su Jumis užfiksuota mėgstama lietuviška knyga, parašyta lietuvių autoriaus. Tai ne tik proga parodyti, kaip lietuvių kalba gyvuoja ir kvėpuoja užsienyje, bet ir puikus būdas sustiprinti ryšį su mūsų kultūrinėmis šaknimis.

Dalyvavimas konkurse yra itin paprastas – tiesiog siųskite savo nuotrauką el. paštu konkursas@biblioteka.lt arba užpildykite registracijos formą, esančią bibliotekos svetainėje. Konkurso dalyviai (-ės) kviečiami (-os) siūsti užfiksuotas akimirkas nuo vasario 16 d. iki kovo 6 d. Trims aktyviausiai dalyvaujančioms bendruomenėms organizatoriai žada ypatingus apdovanojimus! Tai yra puiki proga ne tik asmeniškai prisidėti prie lietuviškumo skatinimo, bet ir įkvėpti kitus (-as) bendruomenės narius (-es) aktyviai dalyvauti.

Oslo lituanistinė mokykla „Gintaras“ yra įsipareigojusi skatinti ir remti tokias prasmingas iniciatyvas, kurios stiprina ryšį su mūsų šaknimis ir lietuvių kalba. Nors šis konkursas nėra organizuojamas mūsų mokyklos, jis tiesiogiai atspindi mūsų bendruomenės siekius ir vertybes. Todėl skatiname kiekvieną prisidėti ir dalyvauti šiame nuostabiame renginyje. Prisijungdami prie šio konkurso, mes ne tik skatiname lietuvių kalbos ir kultūros sklaidą užsienyje, bet ir stipriname bendruomeniškumo jausmą, pasidalindami asmeniniais prisiminimais ir patirtimis, susijusiais su lietuvių literatūra. Taip pat tai yra puiki proga pasauliui parodyti, kad lietuvių kalba ir kultūra yra gyva ir brangi mūsų širdyse, nepriklausomai nuo to, kur bebūtume.

Kviečiame Lietuvių diasporą aktyviai dalyvauti šiame konkurse ir pasidalyti savo meile lietuvių kalbai ir literatūrai. Tai ne tik galimybė prisidėti prie lietuviškumo skleidimo pasaulyje, bet ir nuostabi proga sustiprinti ryšius tarp mūsų bendruomenės narių.

Daugiau informacijos apie konkursą ir dalyvavimo sąlygas rasite čia.

Tegul lietuvių kalba ir toliau skamba bei alsuoja mūsų širdyse ir namuose, skleisdama žinią apie mūsų turtingą kultūrą ir paveldą.