Praėjusį savaitgalį „Gintaro“ bendruomenė susirinko ne tik įprastoms pamokoms, bet ir išskirtinei šventei – Užgavėnėms. Ši šventė – neatsiejama mūsų kultūros dalis, kurioje persipina senosios tradicijos ir šiuolaikinės pramogos. Tai buvo metas, kai visi susirinko ne tik mokytis, bet ir dalintis džiaugsmu, skoniais bei tradicijomis. Šio sekmadienio susitikimas tapo puiki galimybe ne tik puoselėti lietuviškas tradicijas toli nuo tėvynės. bet ir skatinti bendruomenės vienybę.

Užgavėnės – tai iš seno žinoma pavasario pasitikimo šventė, simbolizuojanti žiemos pabaigą ir pavasario atėjimą. Šios šventės metu įprasta dainuoti, šokti, o svarbiausia – valgyti blynus, kurie simbolizuoja saulę, grįžtančią po ilgos žiemos. Mūsų mokyklos bendruomenės šventė taip pat buvo pilna tradicijų ir šventinių patiekalų: blynų, sausainių, pyragų bei riestainių, kuriuos su meile gamino ir dalijosi mūsų mokyklos šeimos.

Renginio metu ne tik skanavome gardumynus, bet ir įtraukėme vaikus į įvairias veiklas. Mokytojos paruošė temines pamokas, per kurias kai kurie žiūrėjo paaiškinamuosius vaizdo įrašus, kiti bendradarbiaudami  (-os) kūrė savo pavasarinius komiksus – interpretacijas apie legendinę „kovą“ tarp Morės ir Kanapinio. Šventė buvo puiki proga ir parodyti savo pačių sukurtas kaukes, kurias ruošė su mokytoja Aušra. Tai buvo ne tik smagiai praleistas laikas, bet ir galimybė per praktines veiklas mokyti vaikus mūsų kultūros ir tradicijų.

Mūsų šventė – tai ne tik pramoga, bet ir pamoka, kaip svarbu puoselėti ir išlaikyti tradicijas toli nuo tėvynės. Tai parodo mūsų stiprybę ir vienybę, gebėjimą išlaikyti kultūrinį tapatumą užsienyje. Džiaugiamės galėdami kartu švęsti ir perduoti šią žinią mūsų vaikams.

Dėkojame visiems dalyviams už nuostabias akimirkas, už bendrystę ir už tai, kad kartu kuriame šiltą, jaukų kampelį mums ir mūsų kultūrai bei tradicijoms toli nuo Lietuvos.